Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

8 16 sierpnia 2018

Zobacz ile kosztują reklamy w trakcie seriali! – Wszystkie stacje!

Zobacz ile kosztują reklamy w trakcie seriali! – Wszystkie stacje!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

No i właśnie takie smaczki uwielbiam odnajdywać i dzielić się nimi z Wami. Wiem, że nie ma osoby, której by to nie interesowało, a jeszcze do tego zobaczyć to w formie przystępnej tabelki z wyszczególnieniem konkretnych stacji i seriali?! Naprawdę jestem pod wrażeniem. Z drugiej jednak strony dziwi mnie, że takie dane są ogólnodostępne, ale nic tylko się cieszyć. W tabelce zawarte są ceny w dolarach za 30 sekund reklamy. Przeczytajcie dokładnie, które seriale wyciągają najwięcej, a ja zapraszam Was do omówienia pod grafiką.

Co ciekawe w tabelce jest naprawdę sporo niespodzianek i jak widać nie tylko oglądalność decyduje o wysokości stawki za sekundę. Wydawałoby się, że prym powinno wieść CBS, które odsadza konkurencje w rankingach oglądalności na miliony. Mimo tego najdroższy serial to w tym momencie Modern Family, ABC (330 tys $), a zaraz za nim znajduje się New Girl, Foxa (320 tys $), które wcale nie powala wynikami oglądalności. Z pewnością chodzi tu o dobry target, czego nie można powiedzieć o proceduralach CBS, które skierowane są głównie do starszych widzów.

Zwróćcie uwagę na to jak fatalnie wyglądają stawki reklamowe NBC. Jedynie Go on i The Office wyciągają powyżej 100 000 $ za reklamę. Pozostałe seriale mają cenniki zbliżone bardziej do CW, w którym oczywiście ceny są znacznie niższe niż u wielkiej czwórki.

Najtańszym serialem z zestawienia jest zresztą Nikita od CW, w której reklamę można kupić już za 23 tysiące dolarów.

Zaskoczyła mnie również bardzo wyśrubowana stawka 2 Broke Girls. 270 tys $ już w drugim sezonie serialu to naprawdę świetny wynik, który w zasadzie gwarantuje, że serial będziemy oglądać przez następne pięć lat.

Z ciekawości zajrzałem teraz na stronę TVN, żeby porównać jakie są ceny za podobne produkcje w Polsce. Zamieściłbym to tutaj, ale mam przeczucie, że mógłbym mieć za to jakieś kłopoty. Tak czy inaczej cenniki są ogólnodostępne i możecie zobaczyć je tutaj. Ja od siebie dodam tylko, że ceny w Prime timie (20-22) wahają się od 40 000 zł (Testosteron, Shrek) do 100 000 zł (Mam Talent, Master Chef). Jest to jednak sporo taniej, niż w USA, bo i waluta inna i kwoty też znacznie niższe. Już wiadomo skąd amerykańskie stacje mają tyle pieniędzy na kręcenie tak rozbudowanych seriali 🙂

A Wy zauważyliście jeszcze w tabelce coś nietypowego? Podzielcie się tym z nami koniecznie w komentarzach!

About 

Related Articles