Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

12 16 marca 2018

Serial 13 powodów – czy to serial dla ciebie? – TEST

Serial 13 powodów – czy to serial dla ciebie? – TEST
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Serial 13 powodów był tematem wielu wpisów, więc pewnie już doskonale znacie moją opinię. W sieci pojawiło się natomiast sporo negatywnych recenzji, słyszałam, że rodzice stanowczo protestują – nie chcą, aby ich dzieci poznały tę historię.

Wiecie, po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że mogą mieć rację. Młody mózg może nie poradzić sobie z ogromem problemów, które pojawiają się w serialu.

Czasem lepiej unikać czegoś, co dołuje. Zwłaszcza, jeżeli przeżywamy nie najlepszy okres w naszym życiu. Dlatego proszę Was, odpowiedzcie szczerze na te wszystkie pytania. Będziecie wtedy wiedzieli na 100%, czy warto obejrzeć serial 13 powodów.

Ja jestem zwolenniczką mądrego podchodzenia do wszelkich dóbr kultury. Wiadomo, że każda produkcja czegoś uczy, ale powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem podczas wyboru pewnych treści. Kiedy ja byłam w ciąży, nie mogłam absolutnie patrzeć na film Piła. To taki jeden przykład, ale mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi dokładnie chodzi.

225 – 180 To serial zdecydowanie dla Ciebie. Świetnie poradzisz sobie z własnymi emocjami, które pojawią się podczas seansu i po nim. Wyciągniesz również odpowiednie wnioski, co jest bardzo istotne, bo filmy/seriale mają nas przede wszystkim czegoś nauczyć. Jestem pewna, że muzyka i pomysł prowadzenia fabuły przypadnie Ci do gustu. To serial dla mocnych psychicznie osób, właśnie takich jak Ty!

179 – 90 Niektórzy po prostu nie lubią takich opowieści i mocno przejmują się podczas seansu. Jeśli jednak jesteś osobą dorosłą i nie masz totalnie złego nastroju, polecam ci jednak obejrzeć chociażby 2 odcinki. Czasem warto spróbować czegoś nowego. Jednak nie zmuszaj się, jeżeli nie będziesz się dobrze czuł/czuła podczas oglądania. Nic na siłę. W naszym życiu pojawiają się takie momenty, że nie chcemy się dołować.

89 – 0 Nie, to nie jest film dla Ciebie. Masz słabą psychikę, przejmujesz się każdym drobiazgiem, być może jesteś za młody i niedojrzały/niedojrzała emocjonalnie. Tym bardziej podaruj sobie, jeżeli masz osobiste, ciężkie problemy. Opowieść może być dla ciebie wciągająca, ale nie poradzisz sobie z emocjami, możesz wyciągnąć również nieodpowiednie wnioski, co będzie miało nieodpowiedni wpływ na twoje dalsze życie. Jeżeli jednak obejrzysz ten serial, robisz to na swoją odpowiedzialność.

 

Mam nadzieję, że test okazał się pomocny. Napiszcie mi, jaki wynik się u Was pojawił. A może już znacie serial 13 powodów? Poniżej znajdziecie inne moje wpisy dotyczące tej produkcji:

About 

Related Articles