Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

9 16 kwietnia 2018

Recenzja – Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?

Recenzja – Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Little Garden czyli na polski miniaturowy ogród. Mieszkańcy tej „krainy” dzielą się na społeczności, które posiadają swoje siedziby godła i nazwy. Społeczności walczą ze sobą w najróżniejszych grach. Jin Russell czyli właściciel społeczności zwanej… no własnie, społeczności, która nie ma nazwy ponieważ przegrała ją w grze darów. Przez to społeczność straciła dużą ilość członków,a jej terytorium zamieniło się w pustkowie i stracili prawo do posiadania nazwy. Jedyną nadzieją wydaje się przybycie trójki nastolatków: Izayoi, Asuka i You, którzy mają ze sobą wiele wspólnego, oraz zostali obdarowani nadprzyrodzonymi mocami, które jednak nie są w sanie zapewnić im szczęścia, ponieważ to z ich powodu wiodą nudny i samotny tryb życia. Od chwili przybycia do miniaturowego ogrodu ich życie obraca się o 360 stopni. Ich jedynym „przewodnikiem” jest czarny królik, który mimo, że ma niebieskie włosy to zmieniają one czasami kolor na różowy.

Mimo iż lubię strasznie anime osadzone w świecie fantasy, i jest ich mało, to tym razem to anime nie przypadło mi do gustu, i to nie przez ten bajkowy klimat, czy też świat, który jest bardzo fajny, ale przez to, że fabuła mimo iż całkiem komplikowana nie ma totalnego sensu. Tak naprawdę jedynie co mi się podobało w tym całym anime to postacie. Najciekawszą postacią jest Izayoi, który jest takim typowym supermenem, oczywiście nie mówie, że potrafi latać czy strzelać, ale jest wytrzymały na tyle, że mógłby rozwalić głową 50-cio metrowy mur. Co ciekawe to właśnie on jest mózgiem wszystkich akcji, i z łatwością stawia wszystkim czoło. You to typowa cicha dziewczyna, której moc pozwala jej rozmawiać ze zwierzętami, ale nie raz będzie stawiać czoło wrogom w walce. Została jeszcze Asuka, która ma dar kontrolowania prawie wszystkiego i wydawania rozkazów, których nie można nie wykonać. Jest ona wydaje się najbardziej poboczną postacią z całej trójki, ale ma ona czasami jakiś wpływ na posunięcie się fabuły.

Nie można już nic dodać nic ująć. Według mnie jest to całkiem przyjemne anime, ale nudzące, i ja osobiście mam wrażenie, że oglądając to straciłem tylko czas. Moja ocena 4/10 (słaba).

About 

Related Articles