Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

12 16 kwietnia 2018

Recenzja – High School DxD

Recenzja – High School DxD
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Większość stereotypów w książkach czy filmach pokazuje postacie Demonów jako stworzenia pragnące krwi, nie dostrzegające umiaru w swojej rzeźni. Jednakże czy takie przedstawienie postaci jest poprawne?

High School DxD to anime fantastyczne z garstką komedii, dramatu jak i akcji. Zawarte w nim motywy takie jak Anioły, Demony czy Upadli są ciekawie przedstawione, a dialogi dobrze je opisują. Powstało ono na podstawie Light Novel, które do dzisiaj ma aż 17 tomów, a 4 z nich zostały zekranizowane w dwóch sezonach.

Głównym bohaterem akcji jest Hyoudou Issei, typowy licealista o nieczystych myślach, który nie miał kontaktu z dziewczynami przez długi czas. Pewnego dnia poznaję dziewczynę, z którą umawia się na randkę, jednak na koniec całego zajścia zmienia się w Upadłego Anioła, który stara się zabić chłopaka z nieznanego mu powodu. Dziewczyna rzuca w niego świetlistą włócznią, która przebija go na wylot. W ostatnich momentach życia Issei zauważa piękność o szkarłatnych włosach, która stara się go obronić. Następnego dnia budzi się w swoim łóżku i czeka go nie lada niespodzianka.

Fabuła: 10/10

Kreska: 9/10

Postacie: 8/10

Muzyka: 8/10

Fabuła była wręcz genialna, a postacie były bardzo ciekawie wymyślone i przedstawione. Kreska była przyjemna dla oczu, a muzyka dobrze zlewała się z całokształtem. Ogół wynosi 9/10. Seria jest dość długa, jednak bardzo wciąga, przez co szybko w odczuciu się kończy. Dla niecierpliwych dalszych przygód bohatera polecam przeczytać Light Novel.

About 

Related Articles