Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

14 16 kwietnia 2018

Recenzja – Haiyore! Nyaruko-san W

Recenzja – Haiyore! Nyaruko-san W
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Haiyore! Nyaruko-san W wypada objaśnić krótki opis serii – początek tej rymowanki był znany i lubiany wśród fanów gry fabularnej Zew Cthulhu w gronie których miałem przyjemność się obracać. Druga część oddaje myśl przewodnią ocenianej przeze mnie serii.

H.P. Lovecraft – słynny amerykański twórca horrorów, żyjący na przełomie XIX i XX wieku zasłynoł z napisanych przez niego mitologi pełnej przerażających boskich istot, zwanych Wielkimi Przedwiecznymi. Pewnie zastanawiacie się dlaczego nawiązuje anime do tego autora ? Już tłumaczę – Haiyore! Nyaruko­‑san w bardzo luźny sposób nawiązuje do prozy mistrza grozy (H.P. Lovecraft). Mamy więc tutaj do czynienia z produkcją, która może się okazać szokiem kulturowym dla każdego fana twórczości Lovecraft’a niezdającego sobie jeszcze sprawy, do czego są zdolni Japończycy, kiedy biorą w swoje ręce elementy kultury zachodniej i robią na ich podstawie anime. Tak więc pora porzucić zdrowy rozsadek i wszelkie wygórowane oczekiwania! Historia zaczyna się kiedy nastolatek o imieniu Mahiro ucieka przed przerażającym skrzydlatym stworem. Kiedy już widzi swoją śmierć, zjawia się srebrnowłosa , piękna dziewczyna z łomem w ręku i ratuje mu życie. A kimże jest tajemnicza wybawicielka? Pełzającym Chaosem, duszą i wolą Bogów Zewnętrznych ( tak przynajmniej była tytułowana bohaterka przez autora mitologi Cthulhu ) Nyaruko, która przybyła na Ziemię , żeby chronić głownego bohatera. I tak oto, jak w klasycznym schemacie „chłopak spotyka dziewczynę”, poznają się główni bohaterowie, a my wkraczamy do świata, w którym pradawne istoty przybrały ludzką postać, drżą na myśl o widelcu, a ich największą pasją jest japoński przemysł rozrywkowy.

Muszę przyznać, że zaczęło się bardzo obiecująco. Lubię szalone i niekoniecznie mądre komedie , ale im dalej zagłębialiśmy się w fabułę tym bardziej anime to było robione na szybko i dla pieniędzy. Muzyka bardzo szybko wpada w ucho. Kreska jaka występuje w anime jest bardzo przyjemna dla oka. Moja ogólna ocena 8/10

About 

Related Articles