Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

12 16 maja 2018

Recenzja – GJ-bu

Recenzja – GJ-bu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czym może się zajmować klub w przeciętnej szkolnej komedii obyczajowej? Zapewne większość z was zna odpowiedź na to pytanie. Nikogo nie zaskoczę pisząc, iż GJ-bu nie stanowi żadnego wyjątku od tej reguły.

Co więcej scenarzyści nie pozostawili złudzeń, że chodzi tutaj tylko o dialogi, które prowadzone są pomiędzy czwórką dziewcząt i chłopakiem (w przeciwieństwie do innych komedii o grupce uroczych bohaterek pojawia się nam protagonista). Takie elementy jak akcja lub fabuła raczej trudno znaleźć. Czujecie się już zachęceni ? Jeżeli tak – to dobrze. Świadczy to o tym, że podobnie jak recenzent możecie świetnie spędzić bardzo miłe chwile podczas oglądania tego anime. Tak więc wiemy już z jaką serią mamy do czynienia, że seria jest tylko i wyłącznie o codziennym życiu członków tytułowego klubu (GJ-bu oznacza Good Job Club), a całe anime opiera się na dialogach bohaterów. Nie są to bynajmniej głębokie przemyślenia czy rozmowy na egzystencjalne tematy, lecz zwyczajne rozmowy o błahych i przyziemnych sprawach, zaś całość wypadła bardzo fajnie. Co więcej: nie brakuje tym codziennym dialogom pomysłu i humoru.

Nie ma tu prób rozśmieszenia oglądającego na każdym kroku poprzez wrzucanie żartów na siłę, lecz dowcipy wplecione są w przemyślany i naturalny sposób. Mogę powiedzieć, że humor zawarty w dialogach był dla mnie bardziej zabawniejszych od niektórych wrzucanych co jakiś czas gagów. Czas przejść do oceny – anime to ma bardzo miłą i wrzucającą się w oko kreskę. Charakter postaci był dobrze dopasowany do ich wyglądu. Anime to dostaje ode mnie 9/10.

About 

Related Articles