Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

18 16 maja 2018

Recenzja – Girls und Panzer

Recenzja – Girls und Panzer
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Słyszeliście o grze World of Tanks ? Pewnie większość z was tak, Anime to jest bardzo podobne do gry. Można tam też spotkać czołgi z II Wojny Światowej jak w World of Tanks.

Anime to rozpoczyna się niewinnie, główna bohaterka Miho Nishizumi zaczyna uczęszczać do nowej szkoły, której nie zmieniła bez powodu. Liceum Oorai od dawna nie kontynuuje tradycji przeznaczonej dla kobiet o nazwie Sensha­-do, która polegała na sterowaniu czołgiem. Mimo tego, że czołgi mają szereg zabezpieczeń to Miho ma uraz psychiczny do tej dyscyplin i postanowiła się od niej odciąć przepisując się do Oorai. Po krótkim czasie wznowiona zajęcia Sansha-do. Jakby tego było mało, samorząd uczniowski zmusza dziewczynę do jazdy z niebezpieczną maszyną. Nishizumi dzięki koleżanką szybko zapomina o awersji do czołgów i razem z nimi jedzie na podbój podium w krajowej lidze sensha‑do. Występuje tam 5 szkół : Oorai, Pravda High School – były one wzorowani na Komunistach, posiadały Rosyjski akcent podobne ubrania z II Wojny Światowej, St. Gloriana Girls Academy – one zaś były w mundurkach przypominających ubiór brytyjskich żołnierzy z XVIII-XIX wieku, pomiędzy Rosjankami i Brytyjkami nie mogło zabraknąć Amerykanek, szkoła Saunders University High School – posiada ubiór podobny do Amerykańskiego, Kuromorimine (Black Forest Peak) Girls High School – szkoła, która jest strojami i taktyką wzorowana na Niemcach.

Muzyka jest bardzo dopasowana do scen znajdujących się w Anime. Podczas potyczki na poligonie ścieżka dźwiękowa przyśpiesza i słychać najlepiej w tle bębny i trąbki. Nawet dało się tam usłyszeć piosenki śpiewane przez bohaterów i ich wrogów. Kreska jaką jest narysowane anime wygląda sympatycznie, można też wspomnieć o dobrych efektach wybuchów i rozwalających się budynków. Postacie są narysowane w 2D, a czołgi w 3D. Anime to spodobało mi się, ponieważ występuje tam czwórka największych wrogów : Rosja, Niemcy, Brytania oraz Ameryka. Również fajnie dopasowali dowódców do danej frakcji. Polecam obejrzeć Girls und Panzer jeżeli lubisz zabawę z czołgiem.

About 

Related Articles