Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

14 16 maja 2018

Recenzja – Elfen Lied

Recenzja – Elfen Lied
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Można powiedzieć, że jest to anime dla fanów krwi. Jak dla mnie jest jej aż za dużo.

Zaczyna się poprzez walki żołnierzy z kobietą z „rogami”, która próbuje się wydostać ze strzeżonego budynku. Udaje jej się wyjść jednak przed nią znajduje się klif. Zostaje postrzelona w głowę przez snajpera i spada z niego do morza. Akcja przenosi się do miasteczka, w którym mieszka Yuka kuzynka Kouty, który przyjechał tam na studia. Zatrzymuje się w starym, zamkniętym apartamencie należącym do rodziny Yuki. Udają się oni na plażę, na której znajdują ranną (nagą) dziewczynę. Zauważają, że posiada ona „rogi” i straciła zdolność do rozmawiania, jedyne co umie powiedzieć to „Nyuu”. Kouta postanawia przygarnąć ją do siebie i nadaje jej imię Nyuu. Zazdrosna Yuka także postanowiła z nimi zamieszkać.

Sam nie wiem czemu obejrzałem zupełnie nie w moim stylu, ale jak ktoś lubi takie klimaty… No w sumie jak już coś zacznę to oglądam to do końca a samo anime nie było krótkie (13 odcinków + Ova). Jak już miałbym je oceniać to tak :

Fabuła : 7/10

Kreska : 8/10

Postacie : 7/10

Muzyka : 9/10 (spodobała mi się)

Więc można powiedzieć że zasługuje na jakieś 7/10. Taka ocena ze względu na to, że to nie mój klimat no ale każdy ma inny gust.

About 

Related Articles