Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

9 16 maja 2018

Recenzja – DearS

Recenzja – DearS
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wyobraźcie sobie, że nagle na ziemi ląduje statek kosmiczny a w środku jest mnóstwo obcych (podobnych do ludzi). Coś takiego możecie zobaczyć właśnie w tym anime.

Z jadącej ciężarówki wypada klosz, w którym znajduje się dziewczyna. Przechodzący obok Takeya Ikuhara zabiera ją do swojego domu. Okazuje się, że dziewczyna mówi w innym języku. Takeya domyśla się, że ona może być jedna z DearS więc boi się, że zrobi mu pranie mózgu (nie ufa kosmitom). Wie, że musi wyjść do szkoły więc kazał jej się wynieść z jego domu po tym jak wyjdzie. Po lekcjach wraca do domu i zauważa, że kosmitka dalej w nim przesiaduje. Nie mając już do niej sił pyta ją o imię. Ona jednak podaje mu jej jakby „identyfikator”, który zaczyna się od „Ren” i właśnie tak ją nazywa. Rano do jego domu przychodzi Neneko – jego przyjaciółka z dzieciństwa. Zauważa także pewną osobę w jego domu, która oczywiście jest Ren. Razem z Takeyą próbują ją nauczyć japońskiego i normalnego życia.

Anime nie było jakieś specjalne więc nie zapadło mi jakoś w pamięć lecz nie jest też takim, które od razu zapomniałem. Powiem, że zaczyna się dosyć ciekawie i nie zauważam jakichś specjalnie „nudnych” scen. No a teraz przejdę do oceny:

Kreska: 7/10

Postacie: 9/10

Fabuła: 8/10

Muzyka: 8/10

Ogólnie jakieś 8/10. Mogę powiedzieć, że dla mnie było zbyt krótkie (tylko 12 odcinków + Ova).

About 

Related Articles