Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

8 16 lipca 2018

O serialowych podchodach TVP i Walking Dead

O serialowych podchodach TVP i Walking Dead
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ostatnimi czasy doszły mnie słuchy o tym, że TVP zakupiło serial Walking Dead i zamierza go emitować. Moje podejście do wyżej wymienionej produkcji, pozostawim bez komentarza, bo nie to jest tutaj najistotniejsze.
Przeglądając wczoraj wykop, natrafiłem na artykuł o tym, w jaki sposób Telewizja Polska stara się nas zniechęcić do zobaczenia choćby jednego odcinka na ich antenie.

Po pierwsze, godzinę premierowego odcinka, ustalono na (uwaga!) 2:30 w nocy!!! Powtórka została wyemitowana, następnego dnia o 23:55. Ja rozumiem, że TVP wypełnione jest po brzegi bardzo wartościowymi programami, ale w tych godzinach to nawet najbardziej zatwardziali studenci nie obejrzą serialu. Niestety spece z Telewizji Polskiej, wiedzą lepiej i sądzą, że skoro zombi to zwierzęta nocne, to i ludzie będą to oglądać w nocy. Zapominają jednak, że w tym wypadku ich konkurentem jest internet, a nie Taniec z Gwiazdami na TVN-ie i należy postarać się troszkę bardziej niż zwykle.

Oczywiście można liczyć na skasowanie serialu po jednym sezonie, bo kto chciałby go oglądać o tej godzinie. Nie wspominam nawet o zerowej promocji, czy billboardach. Na szczęście coraz więcej telewizji rozumie jaki potencjał kryją w sobie seriale i na razie te mniejsze jak Fox, Canal+ czy Comedy Central, uzupełniają luki w rynku. Również Polsat czy TVN czasem szarpną się i wykupią jakąś ciekawą produkcje. Tylko szara Telewizja Polska nie potrafi się przystosować do standardu rynku. Na szczęście widzowie głosują pilotami, co bardzo rozwojowo wpływa na kryzys przy Woronicza. No cóż, na Titanicu też grali do końca… Aż do samego dna.

PS. Oczywiście lektor, ale to chyba oczywiste więc nawet nie wspominam :)

About 

Related Articles