O mnie i o blogu

Kim jest freeleserka?

W przerwach od odpoczywania lubimy spacerować 😉

Cześć! Nazywam się Justyna vel Szafran . Posiadam sporo ciekawych pasji i jestem niewyżytym artystycznie dzieckiem, ale też typowym leniwcem.

W życiu robiłam już wiele interesujących rzeczy, ale moim przeznaczeniem i celem jest nauczanie.

Od kilku lat pracuję jako nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej.

Staram się prowadzić ciekawe, kreatywne życie. Uważam, że PASJA jest dla nas bardzo ważna, dlatego ja nieustannie szukam nowych. W kręgu moich zainteresowań znajduje się sztuka, grafika komputerowa, muzyka, film, literatura, teatr. Gram na trzech instrumentach, kocham również pisać i rysować na komputerze.

Mieszkam razem z moim synem, mężem i psem w pięknej mazurskiej miejscowości. Kocham jeść, ale nie lubię gotować.

Często się lenię. Potrafię generalnie zaniedbać dom i zapomnieć o bożym świecie, kiedy dorwę dobrą książkę lub serial.

Jestem dzieckiem popkultury. Dzieckiem komercji, plastiku i tandety. Oglądam dużo anime i dręczę swoich znajomych opowieściami o najlepszych produkcjach Japończyków.

Często można mnie spotkać na kanapie, ponieważ sen uważam za bardzo ważną część mojego życia.

Od lat identyfikuję się z Usagi Tsukino i Garfieldem. Kocham spać i śnić. Szaleję za „Harry’m Potter’em” i mam słabość do Voldemorta. Tak naprawdę – nie wiem nic – jak Jon Snow.

Misja bloga

Misją bloga jest pokazywanie innym, że w życiu wszystko ma sens i KAŻDA SYTUACJA czegoś nas uczy, tylko musimy zacząć szukać nauki. Ludzie nie próbują tego robić, dlatego tak bardzo cierpią. Poznawanie tajników swojego umysłu prowadzi do upragnionej wolności i ja głęboko w to wierzę. 

Oprócz tego zachęcam ludzi do prowadzenia ciekawego, kreatywnego życia, do życia z pasją! 

Najczęściej piszę o popkulturze, z której wydobywam naukę. W filmach/anime/książkach szukam natchnienia, motywacji oraz życiowych i filozoficznych przemyśleń. Opisuję tylko te filmy, które wnoszą coś do naszego życia. Recenzuję produkcje naprawdę dobre, nie znajdziecie tutaj gniotów, które można wyłączyć po pięciu minutach.

Tak naprawdę możemy uczyć się z każdej sytuacji i to również pokazuję na moim blogu! 🙂

Często poruszam tematy dotyczące moich pasji i twórczości. Głównie skupiam się na pisaniu. Uczę, jak pisać ciekawie i poprawnie. Natomiast na bliźniaczym blogu freeleserki znajdziecie szczegółowe poradniki dotyczące grafiki komputerowej i rysowania: Losgrafikos

Tak jak mówiłam, moim życiowym celem jest NAUCZANIE, dlatego uczę tego, co sama potrafię świetnie robić! 🙂 

Dlaczego Freeleserka?

Dlaczego Freeleserka? Free – ponieważ kocham wolność, czas dla siebie, odpoczynek, leserka – ponieważ lubię się obijać (ale najczęściej kreatywnie!)

Nazwa jest trochę przewrotna. Ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, że pracowity ze mnie człowiek i jeżeli za coś się biorę, wykonuję zadanie w 100%. Trudno jednak nie przyznać się, że jedna z moich wad to lenistwo. Zaakceptowałam w sobie tę cechę charakteru już dawno temu, ale cały czas staram się rozmawiać z moim leniem i wyganiam go z mojego życia, kiedy go nie potrzebuję. Czasem jednak przytulam leniwca do serca jak ukochaną zabawkę, bo tylko on wie, jak dobrze odpocząć po męczącym dniu pracy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz