Młody papież serial

Młody papież (pierwsze wrażenie)

Młody papież wyzwolił we mnie na nowo syndrom głupiej blondynki. Mam obsesję ostatnio na punkcie filmów/seriali historycznych, tak więc wszędzie doszukuję się faktów. Przez cały drugi odcinek byłam pewna, że naprawdę niegdyś Pius XIII istniał.


Dopiero w następnym odcinku zobaczyłam tablety i zorientowałam się, że coś jest nie tak. No oczywiście – papież jest postacią fikcyjną. Tak w skrócie wygląda moja wiedza na temat historii kościoła.

Młody papież, który pali papierosy? Można się podjarać…

Moja historia z Młodym papieżem była taka, że dowiedziałam się o tymże serialu od kilku blogerów, ale nie miałam ochoty oglądać, bo to nie moja tematyka. Tak się składa, że przyszedł moment, w którym już przestaję się gatunkowo ograniczać. Dosyć, finito.

I pewnie nie zdziwi Was wcale, jak powiem, że Młody papież był zaskoczeniem? Zaczęłam przypadkowo oglądać drugi odcinek na HBO. Chyba Wam nigdy tego nie mówiłam, ale ja zawsze z HBO zasypiam. Jestem tym dziwnym człowiekiem, który uśnie tylko z telewizorem – to moja przypadłość od wielu lat.

Tak więc na drugi odcinek zaczęłam zerkać, już w połowie odcinka gapiłam się ja głupia, natomiast końcówka wbiła mnie w fotel i rzekłam: „łot? łot? łot?”. Czym prędzej dorwałam kolejne odcinki, ale staram się je dawkować w odpowiednich ilościach, bo nie chcę się z moim przystojniakiem rozstawać.

Papież jest postacią jakiej od dawna oczekiwałam. To cudowna kopia House’a, tyle, że przeniesiona do kościoła i jeszcze bardziej cyniczna. Młody Papież jest totalny antybohaterem, którego pokochasz od pierwszej chwili, jeżeli jesteś takim dziwakiem jak ja.

Opowiadam Wam o moich wrażeniach, a powinnam trochę wspomnieć o fabule (chociaż w sumie uważam, że nie trzeba – i tak szybko się wciągniecie). Otóż Lenny Belardo zostaje papieżem. Obserwujemy przebieg jego papieskiej kariery. Od początku typ zachowuje się bardzo nietypowo jak na Ojca Świętego przystało, a w dodatku komunikuje jednemu z księży, że nie wierzy w Boga…

Nic dodać, nic ująć. Szybko włączcie sobie pierwszy odcinek, jeżeli jeszcze nie znacie mojej (już) ukochanej produkcji!

Ocena wstępna: 5

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 • Bardzo byłam ciekawa, co wysmazysz o tym serialu;) Ja kocham! Jude w tej roli jest genialny!!!

  • Już dawno żaden aktor mnie tak nie zaskoczył <3

 • Powiem Ci, że mnie zaciekawiłaś! I może to jest ten serial, na który teraz pora, by się w niego wciągnąć? Chętnie obejrzę, jest dostępny online? We Wrocławiu nie mam telewizora, a tym bardziej HBO..:)
  P.S. Też potrafię zasnąć przed tv! 😀

  • Wiesz co? Zerknij na chomika, chyba jest. Ja w ogóle pierwszy odcinek znalazłam na CDA 🙂

   • O, no to jest nadzieja!:D

 • Jud

  Skusiłaś mnie i chyba będę musiała obejrzeć 😀

 • Zachęcająca recenzja. Jude’a lubię, więc jak będę miała możliwość to spróbuję

 • Słyszałam o tym serialu, ale nie miałam okazji go oglądać. W sumie, mam sesję… 3:-)

  • Sesja to najlepszy moment na oglądanie wciągających seriali 😉

   • No niby tak 🙂 Ja jednak staram się zaliczyć wszystko w pierwszym terminie, więc seriale oglądam tylko w przerwach od nauki.
    A może uczę się w przerwach od seriali? Hmmm…

Powiązane wpisy

Here you can find the related articles with the post you have recently read.