Jak nauczyć się pisać, kurs pisania, Z kartki do serca

Kurs pisania dla ludzi z pasją – Z serca do kartki

Dziś narodziło się nowe dziecko freeleserki czyli KURS PISANIA DLA LUDZI Z PASJĄ. Chodź szybko i poznaj szczegóły, bo będzie się działo! Cyndi już z radości macha ogonkiem! 🙂

Wiem, że na pewno się tego nie spodziewaliście i doskonale rozumiem Wasze zdziwienie. Ten kurs siedział we mnie od założenia bloga freeleserka, ale ciągle miałam wątpliwości, no i przede wszystkim chciałam dopracować mój pomysł. Nie martwcie się, dotychczasowa tematyka nie zniknie, nic się nie zmieni, nadal będziemy z Cyndi przynudzały o filmach. Od dziś nauczycie się ze mną czegoś fajnego. Nie wiem, czy kiedyś o tym mówiłam, ale ja bardzo lubię przekazywać ludziom moją wiedzę.

Dlaczego ja?

Od kilku lat jestem nauczycielką języka polskiego i pokazuję dzieciom, że pisanie to wspaniała przygoda. Kiedy byłam mała, bardzo często chwytałam za kartkę i długopis, chociaż wtedy nie przypuszczałam, że ta pasja stanie się moją życiową drogą. W wieku 7 lat strasznie chciałam napisać książkę, ale moja rodzicielka powiedziała mi, że najpierw należy szlifować swój warsztat. Chyba nie zrozumiałam jej rady, ale rzeczywiście zaczęłam pisać bardzo namiętnie i robię to do dzisiaj.

Prowadziłam pamiętniki, pisałam listy, zakładałam blogi (przynajmniej dwa w roku:)), doskonaliłam swoje umiejętności na studiach, tworzyłam różnego rodzaju kursy, chwytałam nawet pisarskie zlecenia. Jednak to pomaganie dzieciom stało się dla mnie najcenniejszym doświadczeniem, nauczyło mnie pokory i wyrozumiałości. Kiedyś nie potrafiłam pojąć, że ludzie mogą mieć problemy z ułożeniem najprostszego zdania, a teraz podchodzę do tych problemów zupełnie inaczej.

Kurs pisania – jaki NIE BĘDZIE?

Na wstępnie chciałabym jednak zaznaczyć, że to nie będzie jeden z tysięcy kursów dostępnych w internecie, po których zostaniesz „najwspanialszym pisarzem na świecie”. Mam zupełnie inny cel! Nie znajdziesz tu sztywnych zasad, ocen od 1 do 6, punktacji, sprawdzianów i innych niepotrzebnych, szkolnych zwyczajów. No, może tylko od czasu do czasu zadam jakąś pracę domową, ale mogę cię zapewnić, że rozwiązywanie zadań sprawi ci wielką radość.

W wasze ręce chcę oddać kurs bardzo przystępny, ciekawy, zabawny i niesamowicie przyjemny. Pokażę wam, z czym sama miałam problem oraz co nadal spędza mi sen z powiek. Nie jestem chodzącym ideałem i sama nadal się uczę.

Myślę, że pokochasz pisanie, jeżeli do nauki podejdziesz na luzie. Jestem w stanie zapewnić ci harmonijny i spokojny rozwój, bez górnolotnych treści i niepotrzebnej spiny.

Czego się nauczysz?

Na moim kursie:

 • poprawisz swój pisarski warsztat
 • poznasz ciekawe techniki pisarskie
 • odnajdziesz swój styl
 • dowiesz się, jakich błędów należy unikać (nie chodzi tutaj tylko o ortografię!)
 • wzbogacisz swoje słownictwo
 • rozwiniesz swoją pisarską kreatywność

I nie tylko!

Dla kogo?

W zasadzie nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Każdy może korzystać z kursu pisania. Jesteś uczniem? Świetnie, może dzięki mnie wreszcie zabłyśniesz na lekcji polskiego. Jesteś blogerem? Myślę, że znajdziesz wiele cennych wskazówek, ponieważ w tym zakresie mam również spore doświadczenie. A może pragniesz napisać swoją pierwszą książkę? Nie ma problemu, chętnie ci pomogę.
Pierwszy odcinek kursu pisania ruszy już za tydzień. Informacja na pewno pojawi się na Facebooku i na innych moich kontach w mediach społecznościowych. Zaczniemy od największego problemu współczesnych pisarzy, który nazywam często „chorobą cywilizacyjną”, ale jeszcze nie zdradzę wszystkich szczegółów.

To jak? Wchodzisz w to? Widzimy się za tydzień? 🙂 Cyndi mówi, że zwariowałam, ale ona też po cichu ma nadzieję, że czegoś się nauczy i zacznie pisać jeszcze lepsze teksty na blogu.

Koniecznie daj znać, czy podoba Ci się mój pomysł!

 

Pozdrawiam

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 • Wow,swietna inicjatywa. Czekam na więcej 😃

 • Psze pani, ja będę!

 • Wchodzę w to! W ciemno.
  Za tydzień, powiadasz? Oj, jak ja wytrzymam tyle czasu? 🙁

  • Wytrzymasz, dasz radę 😀 A jak nie to ja Cię tutaj przyprowadzę za rączkę 🙂

   • Przyprowadzać mnie nie musisz. Ja mam zamiar tu koczować 😀

    • Haha 😀 Dobrze! Koczować w moim domku można. Nawet łóżko dodatkowe Ci tutaj postawię 😉

 • Sylwia Szutko

  Bardzo dobry pomysł, czekam z niecierpliwością! 😉

 • „Zaczniemy od największego problemu współczesnych pisarzy, który nazywam często „chorobą cywilizacyjną”, ale jeszcze nie zdradzę wszystkich szczegółów.”

  Czy chodzi o media społecznościowe, które kradną czas przeznaczony na pisanie? 😉

  • Oj niee XD To jest wybitnie nudny temat. Powiem o konkretach, przytoczę zagadnienie, które najczęściej sprawia ludziom problem z technicznego punktu widzenia (nawiasem mówiąc, mnie też to dotyczy). Wszędzie się to przewija: w pracach moich uczniów, na blogach, czasem też w kiepskich książkach 🙂

 • Brzmi świetnie! Czekam na pierwszy wpis! 😍

 • Ciekawa jestem tego następnego wpisu. Jaką obierzesz technikę? O czym powiesz na początku?
  Już jestem po jednym takim kursie przez internet. Bardzo poprawił mi warsztat.
  Powodzenia.

  • Metoda będzie taka, jaką stosuję zawsze: przez zabawę do nauki 😉

 • Mnie tym kursem kupiłaś. Nie mogę się doczekać. Ciekawe ile popełniam błędów. 🙂

 • Jak kocham moje studia, tak ostatnio zabierają mi tyle czasu z życia, że nawet nie mam chwili, by poczytać swoje ulubione blogi, a w tym twojego :(. Staram się być chociaż aktywny na facebooku. Taki kurs pisania to całkiem dobry pomysł. W internecie ciężko o taki porządnie przeprowadzony, a do tego darmowy.

 • Brzmi super 🙂 Jestem ciekawa tego kursu i czekam 🙂

 • Na pewno z ciekawością zajrzę! 🙂 Bardzo lubię pisać, może kiedyś dokończę moją gimnazjalną książkę fantasy… 😀

Powiązane wpisy

Here you can find the related articles with the post you have recently read.