Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

19 16 września 2018

Kindness Boomerang czyli 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie Orly Wahba

Kindness Boomerang czyli 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie Orly Wahba
1 vote, 5.00 avg. rating (92% score)

Kindness Boomerang – tę książkę właściwie powinnam czytać przez cały rok i to nie z czystego lenistwa. Po prostu jest ona do tego przeznaczona. Poznajcie niekończącą się historię motywacyjną,  codziennie wywołującą uśmiech na twarzy i dającą motywacyjnego kopa.

Czytałam ją miesiąc, a powinnam przez cały rok. Jednak nie mogłam tak długo czekać z recenzją – to pokrzyżowałoby moje plany.  Przejdźmy jednak do rzeczy.

Kindness Boomerang – o czym jest?

O czym jest książka? Właściwie o wszystkim. Działa jak słoiczki motywacyjne, w które wkładamy ulubione cytaty lub motywacyjne zadania, aby poprawić sobie humor i poczuć, że nasze życie nie jest bez sensu. Czytanie zaplanowane jest więc na cały rok – od 1 stycznia do 31 grudnia. Można rozpocząć w dowolnym momencie i dowolnym roku, ale radziłabym jednak wziąć się za to od początku. Każdego dnia czytamy ciekawy cytat i refleksję oraz dostajemy zadanie. Sztuka polega na tym, aby je wykonać, a to w niektórych przypadkach stanowi nie lada wyzwanie.

Kindness Boomeragn – co o tym sądzę?

Testowałam książkę prawie dwa miesiąc. Czy wykonałam wszystkie zadania? Niestety nie. Wszystko z przyczyn organizacyjnych, ponieważ tak jak powiedziałam, niektóre są pracochłonne, wymagają dużo czasu, energii, a nie zawsze też zachwycają. Jako zakochany w sobie Narcyz, rozpoczęłam czytanie od dnia moich urodzin – a jakże! Poczułam się nieco dziwnie, bo przeczytałam: „Dopinguj kolegę z zespołu! Przypominajmy sobie na wzajem, że każdy człowiek jest ważnym członkiem grupy”. Hej, jaki zespół? A poza tym, tak w wakacje? Generalnie przecież w tym okresie raczej spędzamy czas z rodziną, więc trochę tego nie rozumiem.

Mam wrażenie, że niektóre zadania nie zostały dopasowane do pór roku. Niektóre też są po prostu niedorzeczne, np. proponują nam, abyśmy podziękowali kierowcy autobusu… A co z osobami, które jeżdżą samochodem? Pojawiło się również zdanie – „podziękuj swojemu nauczycielowi” –  i tu jedyna osoba, której mogłabym podziękować, to ja sama. Nie uczę się w szkole od wielu lat, ewentualnie mogłabym podziękować kolegom po fachu lub osobom, które prowadzą szkolenia, w których uczestniczę, ale akurat nie sądzę, abym właśnie tego dnia miała jakiekolwiek zajęcia.

Cytaty dobre na wszystko

Czytając tę książkę, zazwyczaj jem śniadanie. To chwila dla mnie, kiedy mogę naładować się pozytywną energią. Szczerze przyznam, że cytaty mi się podobają. Zainspirowało mnie to do stworzenia słoiczka z cytatami, nawet w którymś dniu pojawiło się takie zadanie. Refleksje też są ok, często takich potrzebuję. Po ich przeczytaniu, pojawiają się osobiste przemyślenia i aż prosi się, aby je zapisać. Sądzę, że autorka powinna umieścić tutaj miejsce na notatki. Połączenie pamiętnika z refleksjami, cytatami i zadaniami świetnie dopełniłoby tę książkę.

 

Przyznaję wielki, wielki plus za okładkę Kindness Boomerang – nie da się przejść obok niej obojętnie. Cieszy oko i przy okazji ładnie wygląda na półce. Codziennie chce się do niej zaglądać – po prostu mówi każdego dnia: „Weź mnie”. Minimalizm, róż, kolor niebieski – moje ulubione połączenia.

Podsumowując:

Plusy:

  • książka motywuje
  • zawiera świetne cytaty znanych osób
  • refleksje codziennie dają do myślenia
  • okładka przyciąga wzrok
  • Cały tekst jest krótki i zwięzły, można spokojnie przeczytać rano przed wyjściem z domu

Minusy:

  • ciężko wykonać niektóre zadania
  • przydałoby się miejsce na krótkie notatki

Polecam Kindness Boomerang ? Oczywiście, że polecam. Jeżeli komuś brakuje motywacji, codziennie wstaje lewą nogą, złości się z byle powodu i ma emocjonalne zjazdy – na pewno ta pozycja pomoże odzyskać pogodę ducha. Wierzę, że pozytywny uczynek lub zwyczajny uśmiech potrafią rozjaśnić każdy dzień. Myślę, że jeżeli ktoś wcale nie miał styczności z książkami motywacyjnymi, będzie to świetna pozycja na początek.

About 

Related Articles