Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

12 16 września 2018

Kasia i Tomek powrócą „10 lat później”! Edit: Obejrzyj online wszystkie odcinki!

Kasia i Tomek powrócą „10 lat później”! Edit: Obejrzyj online wszystkie odcinki!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zaledwie parę dni temu pisałem o nowym serialu o Jagiellonach od HBO, a już wczoraj dotarła do mnie kolejna fantastyczna dla polskiej telewizji informacja. Pamiętacie Kasię i Tomka? Był to zdecydowanie jeden z najlepszych polskich produkcji w historii telewizji, który stworzył nową jakość i naprawdę bawił. Sam oglądałem go w dzieciństwie, a następnie już po kilku latach w internecie i muszę powiedzieć, że jest naprawdę fenomenalny. Wiadomość o wznowieniu produkcji spadła jak grom z jasnego nieba, tego samego dnia, kiedy akurat rozmawiałem z koleżanką o tym, że był to jedyny udany polski serial, poza policyjno gangsterskimi produkcjami, które czasem naszym rodzimym twórcą wychodzą.

Nowa wersja Kasi i Tomka ma zostać zatytułowana „Kasia i Tomek – 10 lat później” i zobaczymy w niej oryginalną obsadę czyli Joannę Brodzik i Pawła Wilczaka. Nie wiadomo czy reżyserią zajmie się Jurek Bogajewicz, ale byłoby fantastycznie.

Za produkcję odpowiada grupa ATM, której wiceprezes Maciej Grzywaczewski, w ten sposób mówi o serialu: „Przygotowujemy scenariusz z myślą o emisji serialu w przyszłym roku. W grę wchodzi nie tylko TVN, lecz również Telewizja Polska i Polsat”.

Ciekawe, która telewizja wygra wyścig po nowy serial, ale nie ma wątpliwości, że rywalizacja będzie zacięta, bo jest o co walczyć. Oglądalność trzech sezonów Kasi i Tomka trzymała się w granicach dwóch milionów, co może nie powala, ale jest solidnym wynikiem.

Serial wniósł do telewizji mnóstwo świeżości i swoim unikalnym stylem kręcenia wyznaczył pewną nową jakość, którą później bez sukcesów próbowało powtórzyć kilka innych serii, między innymi Camera Cafe.

Do niedawna wszystkie odcinki Kasi i Tomka można było obejrzeć online na onet VOD, ale jak widzę obecnie nie ma już takiej możliwości. Szkoda… Jeśli ktoś znalazłby je w sieci online, proszę o podzielenie się linkiem.

Edit: Znalazłem. Jako, że onet nie nalezy już do ITI, nie ma tam już ich seriali. Wszystkie odcinki Kasi i Tomka, można obejrzeć online i za darmo tutaj.

About 

Related Articles