Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

11 16 grudnia 2018

In the Flash – Kompletnie inne spojrzenie na zombi od BBC3

In the Flash – Kompletnie inne spojrzenie na zombi od BBC3
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W maju BBC zapowiedziało wybór nowych seriali dramatycznych, wliczając w to In The Flash, ambitny, trzy częściowy thriller o zagładzie zombie od scenarzysty Dominica Mitchella. Ta intrygująca, nowa seria, kilka dni temu weszła w etap produkcji , więc BBC wypuściło teraz wiadomość dla prasy, ujawniającą kilka ekscytujących wieści o obsadzie i szczegółach fabuły serii, która może być jedną  z najciekawszych w 2013 roku. Opublikowano również dwa pierwsze zdjęcia z planu. Zobaczcie je poniżej.

Serial będzie reżyserowany przez Johny’ego Campbella (Doctor Who, Eric and Ernie). W In The Flash wystąpią nowe twarze czyli Luke Newberry, David Walsmley i Emily Bevan oraz bardziej rozpoznawalni aktorzy tacy jak Ricky Tomlinson (Brookside, The Royle Family), Kenneth Cranham i Steve Evets.

Serial opowiada o masowym zmartwychwstaniu zombi i próbach władz w utrzymaniu porządku i ładu oraz ponownym zintegrowaniu chorych z ich rodzinami. Wygląda więc na to, że tym razem zombi nie będą zabijać i zarażać, a raczej wracać do życia w społeczeństwie. Przyznam, że jest to trochę dziwne.

W oświadczeniu dla prasy napisano: „Głównym motywem serialu będzie odkupienie, wybaczenie, akceptacja, zaprzeczenie i esencja tego co oznacza być żywym lub martwym. In The Flash jest skomplikowanym, ale czułym spojrzeniem na to co dzieje się z rodzinami kiedy dostają drugą szansę na naprawienie swojej przeszłości i możliwość wspólnej pracy w kierunku nieznanej przyszłości.

Reżyser powiedział: „Od momentu, w którym przeczytałem pierwszą scenę, byłem zachwycony. Dominic jest świetnym, nie bojącym się niczego młodym scenarzystą z niezachwianymi umiejętnościami opowiedzenia świetnej historii pełnej humoru i człowieczeństwa w bardzo oryginalny sposób. Jest to rzadka i niespotykana kombinacja w telewizyjnym dramacie. To co jest najbardziej ekscytujące w In the Flash, to fakt, że kompletnie podważa nasze wstępne założenie na temat standardowego gatunku zombi i w ten sposób tworzy zupełnie inny ich rodzaj.

In the Flash zaczęto kręcić 21 października w północnej Anglii. Serial zadebiutuje w BBC3 w przyszłym roku.

No i co powiecie? Ja takiej szalonej fabuł nie słyszałem już dawno. Pamiętajmy jednak, że będą to zaledwie trzy odcinki.

About 

Related Articles