Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

12 16 listopada 2018

Czerwony Kapturek – Prawdziwa Historia (2005)

Czerwony Kapturek – Prawdziwa Historia (2005)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czerwony Kapturek – Prawdziwa Historia Wszyscy dobrze znamy historię Czerwonego Kapturka, ale czy na pewno? Ta bajka na pewno odmieni nasze dotychczasowe pojecie. Wszyscy zaczyna się niewinnie, Kapturek przychodzi do babci, zastaje wilka, potem wpada przez okno drwal a z szafy wyskakuje babcia. I w tym momencie akcja zatrzymuje się, przyjeżdża policja, zaczyna się śledztwo. Poznajemy 4 wersje bajki – Kapturka, Wilka, Drwala i Babci.

Wersja Czerwonego Kapturka jest najbardziej zbliżona do tej, którą znamy. Kapturek idzie do babci, jednak nie, dlatego ze babcia jest chora. W lesie grasuje zły Złodziej Słodyczy, a babcia prowadzi firmę, która rozprowadza słodkości po całym lesie. Kapturek bierze książkę z przepisami na smakołyki i chce dostarczyć ją do babci. Wilka spotyka wypadając z kolejki górskiej. W końcu dociera i opowieść dziewczynki zatrzymuje się na tym samym momencie, co początek filmu.

Teraz poznajemy wersję Wilka. Okazuje się ze wilk jest dziennikarzem, który chce wykryć, kim jest Złodziej Słodyczy. Podejrzenia podają na Czerwonego Kapturka i Babcię. Postanawia on śledzić Kapturka. Towarzyszy mu Wiewiórka, która mówi zawrotnie szybko i nie może pic kawy, – gdy jej się na pije mówi duuuużo szybciej. Tu także opowieść kończy się w domu babci.

Trzecia opowieść jest dosyć zabawna. Ukazuje drwala jako kompletnego idiotę, niewiedzącego, do czego służy siekiera. Drwal rozwozi lody, ale marzy o tym, aby być aktorem. Jednak z castingu na casting nigdzie nie może się dostać. Do domu babci wpada uciekając przed spadającym drzewem – wymachując siekierą ściął on drzewo, które właśnie zaczęło na niego spadać.

Ostatnia opowieść – Babci – jest najbardziej zaskakująca. Na pozór niewinna Babcia ma ksywkę ‘Potrójna G’. Korzysta ona z życia startując w przeróżnych konkursach ekstremalnych. Zdobywa puchary. Ukrywa to przed Kapturkiem, przez co później wyjdą pewne kłótnie między nimi. Po tym wszystkim główne podejrzenia padają na Babcię.

Ale kim jest tajemniczy Złodziej Słodyczy? Niewinny Kapturek, zadziorny Wilk, mało inteligentny Drwal czy ekstremalna Babcia? Odpowiedź na to pytanie uzyskacie po obejrzeniu filmu. A warto. Całość utrzymana na wysokim poziomie, wiele nawiązań do znanych filmów – chociażby sceny walki. Ujęcia są jak w nowoczesnych filmach, dialogi zabawne a muzyka tworzy klimat tajemniczości i zagadki. Zakończenie jednoznacznie wskazuje na chrapkę reżyserów na ‘inne wersje’ innych, znanych bajek. Dobry zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Moja ocena: 8/10

About 

Related Articles