kredyt na mieszkanie, deweloper, kredyt na nowe mieszkanie, kupno nowego mieszkania

Kredyt na mieszkanie? Nie warto go brać!

Kredyt na mieszkanie? Uważam, że nie warto. Kilka razy już się przejechałam i obserwuję wnikliwie ludzi na kredycie. Szczerze? Trochę nie rozumiem tej obecnej mody.

Pobraliśmy się z mężem dokładnie 10 lat temu. Od samego początku mieszkaliśmy na stancjach, trochę u rodziców. Nie było źle, naprawdę. Faktycznie mieszkania odbiegały od idealnych standardów, nie mieliśmy wspaniałych okien dźwiękoszczelnych i boskich paneli podłogowych za miliony monet.

Czy płakałam z tego powodu? Nie. Ja bardzo sympatycznie wspominam te czasy.
Mieliśmy siebie i to było najważniejsze! 

Dlaczego nie warto brać kredytu na mieszkanie?

Oto moje argumenty…

Brak wolności

Właśnie lokum nie oznacza, że jesteś WOLNY i osiągniesz stabilizację, o której marzysz. Wiecie czego boję się najbardziej? Przywiązania do jednego miasta, a już zwłaszcza do mojej miejscowości, która powoli upada. Nie ma tutaj żadnych perspektyw, więc większość niebawem stąd ucieknie. Jedyne, co mnie w tym miejscu teraz trzyma to tylko praca. Jest więc sens? Bank stojący nad głową to udręka. Czuję, że mogłabym tę instytucję znienawidzić jeszcze bardziej. Nie daje ona wolności, raczej zakłada kajdany na ręce. Kredyt na mieszkanie może zniszczyć wolność, którą tak uwielbiam.

Skarbonka

Mieszkanie to wieczna „Skarbonka”. Znacie ten film z Tom’em Hanks’em? Ja wiem, że pokazują w niej skrajnie nieprzemyślany zakup, ale dom to wieczna inwestycja! Widzę, ile pieniędzy ładują w nie ludzie i powiem szczerze, że mnie to przeraża! Nigdy nie rajcowało mnie kupowanie mebelków i talerzy pasujących do wystroju mieszkania. Takie zakupy uważam za stratę kasy. W to miejsce wolę kupić nowy komputer i książki, serio.

Wynajmujesz od banku

Jak słuchać głosu swojego serca?

Wszędzie rozbrzmiewa radosne: „Słuchaj głosu swojego serca”. Gdzie się nie obejrzę, znajduję ludzi, którzy mówią: „To serce podpowie Ci, co masz robić”.  Nie chcę już w to wierzyć, chociaż jeszcze przed chwilą dawałam się wkręcić i ufałam, że całą prawdę o sobie znajdę w moim wnętrzu. W obliczu problemów, które teraz mnie dotykają, nie potrafię w 100% zaufać mojemu sercu. A może nie potrafię się nim kierować?

 

UCZ SIĘ UCZ

To trochę nietypowa sytuacja, bo w młodości wszyscy krzyczeli: „Ucz się! Zdobądź wykształcenie! Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz, a kto ten klucz zdobędzie, temu w ŻYCIU DOBRZE BĘDZIE”. Pamiętacie? I wiecie co? Ja w to nie chciałam nigdy wierzyć. Zawsze wybierałam serce, kierowałam się nim nieustannie.

Książki, które zmieniły moje życie i wyciągnęły mnie z depresji

Bez książek życie nie jest możliwe. Natomiast bez dobrych książek można zginąć w tym świecie, utonąć w życiowym bagnie. Przez wiele lat czytałam sporo badziewia, ale już od paru lat poznaję frapujące książki, które zmieniły mnie na lepsze, rozwinęły, dodały motywacji, energii, pewności siebie i dostarczyły wiele mądrości. Dziś listę tych pozycji chcę Wam przedstawić, może dla Was będzie to też początek nowego życia!