Blog o serialach i filmach anime – pozytywne, smutne, śmieszne

15 16 listopada 2018

Bliżej (2004)

Bliżej (2004)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bliżej Strasznie zakręcony film, ale strasznie życiowy. Historia burzliwych związków 4 osób – Anny, Dana, Alice i Larry’ego. Alice jest z Danem, jednak ten potem jest z Anną, jednak ta potem z Larry’m, a na końcu Alice z Larry’m – można tu powiedzieć, że bohaterowie wykazują zasadę ‘każdy z każdym’ – do pełni ‘szczęścia’ brakowałoby tylko związku Anny z Alice i Dana z Larry’m – wtedy byłby hardkor. Jakby tego zaplątania było mało, to jeszcze film nakręcony jest w specyficzny sposób. Nie tak jak to zwykle mamy, normalna fabuła, dzień po dniu – tutaj mamy tak zwane powroty to przeszłości – raz widziane oczami jednego bohatera, innym razem kogoś innego. W ten sposób wszystko jest jeszcze bardziej zakręcone.

Uważny widz jednak dostrzeże to wszystko. Moim zdaniem film bardzo ciekawy. Ukazuje jak życie człowieka może być skomplikowane, a nade wszystko ukazuje, co może uczyć prawda, a co kłamstwo. I nie da to odpowiedzi na pytanie – mówić prawdę czy kłamać. Tylko jeszcze bardziej zmąci w głowie, z jednej strony to dobrze, z drugiej strony dziwnie.

Ogólnie rzecz biorą jest dobrze. Jak widać wystarczą 4 osoby, aby zrobić film. W tym wypadku nie byle, jakie osoby – Julia Roberts jako Anna, Natalie Portman jako Alice, Jude Law jako Dan i Clive Owen jako Larry. Wspaniała gra aktorów, muzyka też odpowiednia. Film godny polecenia.

Dla ciekawskich – głebasza analiza filmu.
Moja ocena: 9/10

About 

Related Articles